środa, 7 marca 2018

Książka: "Sekretne życie pszczół" Sue Monk Kidd

Hej!

Dzisiaj na chwilę wracamy do jednej z moich ulubionych autorek, Sue Monk Kidd, i powieści, którą zapamiętam na długo. Zaczynamy :-)Autor: Sue Monk Kidd
Gatunek: literatura piękna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 352


O czym jest książka?

Kolejna powieść Sue Monk Kidd poruszająca problem konfliktu i dyskryminacji na tle rasowym oraz wielkiej przyjaźni, która jest ponad to wszystko.
Lily to biała, czternastoletnia, zagubiona dziewczynka żyjąca z okropnym poczuciem winy. Kilka lat wcześniej, przez przypadek Lily zastrzeliła swoją matkę. Pozostał jej ojciec- brutalny, bezwzględny, bezduszny człowiek. Dziewczynka mieszka na plantacji brzoskwiń razem z ojcem-tyranem oraz swoją ukochaną służącą Rosaleen. Pewnego dnia ucieka z domu i podążając śladami swojej mamy, trafia na domu trzech czarnoskórych kobiet prowadzących pasiekę. To tutaj Lily odnajduje spokój, miłość i szczęście. Trzy, zdawałoby się do granic szalone siostry, pomagają dziewczynce odzyskać wewnętrzny spokój oraz poczucie własnej wartości.
Sielskie życie na pięknej amerykańskiej prowincji, gdzieś w Karolinie Południowej bardzo szybko się jednak kończy. Szczęśliwe życie okazuje się być zupełnie czymś innym. Szczęście i radość o raz spokojne życie wśród pszczół i pachnącego miodu, zamienia się w walkę z okrutnym losem.
Okazuje się jednak, że każdy, nawet najgorszy okres w życiu można przetrwać, jeśli otoczonym się jest ludźmi kochającymi i wspierającymi nas w każdym momencie życia.
Moje wrażenia:

Sekretne życie pszczół” to kolejna niezwykła powieść o sile kobiet, nieugiętej walce z systemem oraz dyskryminacją na tle rasowym. Wielka miłość oraz przyjaźń mogące przetrwać dosłownie wszystko. Niesamowite życie wśród pszczół i pachnącego miodu, ciężka praca od świtu do zmierzchu, która mimo zmęczenia potrafi przynieść radość i szczęście. Ukazuje mnóstwo malutkich rzeczy, z których cieszą się prości ludzie. Historia opowiedziana oczami czternastoletniej dziewczynki zagubionej i głęboko skrzywdzonej przez ojca niesamowicie porusza. Wzrusza , czasami bawi.
Dziewczynka, która straciła matkę, uciekła od ojca-tyrana, szuka swojego miejsca na ziemi i jak na ironię odnajduje je wśród kobiet uznawanych za gorsze, bo czarnych. I jak się później okazuje, Lily odnajduje nie tylko siostrzaną i matczyną miłość, ale również miłość swojego życia – ukochanego mężczyznę.
Moim zdaniem niesamowita historia. Zachwyciła mnie i porwała do tego stopnia, że czułam zapach lata na dalekiej prowincji, zapach wyrabianego miodu, a gdzieś nad głową bzyczały mi pszczoły. I choć początek historii Lily jest smutny i przygnębiający, to przyjaźń czarnych kobiet, którą dziewczynka zostaje otoczona, budzi w sercu spokój i radość. 

Oczywiście polecam 😀 

Ocena:

Do następnego razu!
Tę książkę, a także inne tej autorki, możecie kupić tutaj:
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy:

Koniecznie zajrzyj!

Książka: "Ja, wersja 2.0" Anna Gruszczyńska, Toon De Kock

Cześć! Chcę dziś napisać parę słów o... książce? Poradniku? Poniższą publikację ciężko wsadzić w sztywne ramy, bo jest naprawdę oryginalną...

Bądź na bieżąco :)

Ocena

2 3 4 5

(Prze)czytane:

Google+