sobota, 17 marca 2018

Książka - Premiera: "Pierwszy Róg" Richard Schwartz (oraz zapowiedź recenzji: "Miasto świętych i złodziei" Natalie C. Anderson)

Cześć!

Wpadam dziś dosłownie na kilka chwil, żeby zapowiedzieć dwie ciekawe książki, o których niebawem napisze Patrycja.Pierwsza z książek to tytuł wydany początkiem ubiegłego roku - "Miasto świętych i złodziei". Na stronie polskiego wydawcy można przeczytać o niej kilka zdań:


Połączenie Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet z Zaginioną dziewczyną w zniewalającym kryminale, którego akcja osadzona jest w Kenii.
W cieniach miasta Sangui żyje dziewczyna, która nie istnieje. Gdy Tina wraz matką uciekły z Kongo do Kenii, liczyły na rozpoczęcie nowego życia i znalezienie nowego domu. Matka Tiny szybko znalazła pracę jako pokojówka w domu wpływowej rodziny, której głową jest Roland Greyhill, jeden z najbardziej szanowanych biznesmenów w mieście. Tina szybko dowiaduje się, że swoją fortunę Greyhillowie zbudowali na korupcji i przestępczym życiu. Kiedy więc jej matka zostaje znaleziona martwa w gabinecie pana Greyhilla, od razu ma pewność, kto jest sprawcą morderstwa.
Targana żądzą zemsty, Tina spędza kolejne cztery lata, próbując przeżyć na ulicach Sangui i pracując jako złodziejka dla Goondan, lokalnego gangu. To właśnie ta praca ostatecznie pozwala jej wrócić do posiadłości Greyhillów, gdzie będzie mogła wcielić w życie długo wyczekiwaną zemstę. Ale gdy tylko dziewczyna przekracza próg okazałej rezydencji, odzywa się ból starych ran, a wspomnienie dawnych przyjaźni wprawia w ruch niebezpieczny bieg zdarzeń, które mogą kosztować Tinę życie. Chęć odkrycia niewiarygodnej prawdy o zabójstwie matki − i o jego powodach − pozwala bohaterce przetrwać lawinę wydarzeń.
Wróżnienia dla Miasta świętych i złodziei:
 • Amazon — najlepsza książka miesiąca w styczniu 2017
 • Barnes & Noble — wybór do programu Odkryj Wspaniałych Nowych Pisarzy
 • Barnes & Noble — najbardziej oczekiwany debiut wśród powieści młodzieżowych 2017 roku
 • Apple iBooks — pozycja na liście najlepszych książek w styczniu 2017
 • Indie — pozycja na liście wartych uwagi książek dla dzieci, zima 2016-2017
 • Indies Introduce — pozycja na liście książek na zimę/wiosnę 2017
 • Teen Vogue — najlepsza nowa książka młodzieżowa w styczniu 2017
 • Bustle — najlepsza książka młodzieżowa w styczniu 2017Jak widzicie - tytuł zapowiada się ciekawie, recenzji możecie spodziewać się już wkrótce :) 

Kolejną nowością, na którą czekamy z utęsknieniem jest "Pierwszy Róg" Richarda Schwartza. Premiera już (a raczej dopiero) w drugiej połowie kwietnia: z niecierpliwością skreślamy kolejne dni w kalendarzu, żeby móc dorwać się do książki! 


Opis książki jest bardzo zachęcający:

Wszystko ma swój początek w zasypanej śniegiem gospodzie w górach dalekiej Północy. Stary wojownik Havald, zmęczony życiem i wieczną walką, tajemnicza czarodziejka Leandra, niebezpieczny przywódca bandy łupieżców i mroczna elfka o szczególnych upodobaniach seksualnych. Każde szuka czegoś innego. Każde podąża w inną stronę. Kim są naprawdę? Dokąd zmierzają?
Żadne z nich nie wie, że głęboko pod gospodą krzyżują się prastare linie mocy. Kiedy siarczysty mróz i burza śnieżna odcinają podróżnych od świata, wybucha panika: krwawy mord wskazuje na to, że w pobliżu czai się bestia. Czy Havald i Leandra mogą komuś zaufać? Trop prowadzi do legendarnego królestwa Askiru…
Intensywna, gęsta atmosfera, znakomite dialogi i fenomenalnie wykreowani bohaterowie to tylko przedsmak monumentalnego eposu o walce z przepotężnym Imperium Thalaku.
„Pierwszy Róg“ rozpoczyna cykl fantasy, który porwał kilkusettysięczną rzeszę czytelników na całym świecie. Tajemnicza, magiczna przygoda wciąga już od pierwszych stron.
 • „Wspaniałe wejście w nowy fantastyczny świat” Steppenwolf
 • „Uzależniłem się...” Haliax
 • „Bez upiększeń, prosto z mostu, mocne, mroczne i... rewelacyjne!” Hans Schuhmacher
 • „Lepiej się nie da” Sandra
 • „Bardziej wciągającej i porywającej nie ma.” phantastik-couch


Na pewno w najbliższych tygodniach pojawią się u nas recenzje tych książek. Jako osoba, która często kupuje oczami: muszę dodać, że design obu okładek bardzo mi się podoba.


Pozdrawiam!

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy:

Koniecznie zajrzyj!

Książka: "Ja, wersja 2.0" Anna Gruszczyńska, Toon De Kock

Cześć! Chcę dziś napisać parę słów o... książce? Poradniku? Poniższą publikację ciężko wsadzić w sztywne ramy, bo jest naprawdę oryginalną...

Bądź na bieżąco :)

Ocena

2 3 4 5

(Prze)czytane:

Polecamy!

Google+