czwartek, 8 marca 2018

Książka: "Mrok" Alicja Wlazło

Cześć!

Po stracie Cicika, mojego ukochanego kota, zatraciłam się w pracy i czytaniu. W moje ręce, przedpremierowo, wpadła książka Alicji Wlazło. Na szczęście. To lektura w sam raz na bezsenne noce.


Autor: Alicja Wlazło
Tytuł: Mrok
Gatunek: urban fantasy/ fantastyka polska
Wydawnictwo: Genius Creations
Liczba stron: 414


O czym jest książka?

Laureen ma doskonałe, dobre życie: córkę, partnera i pasje. Kiedy w jednym momencie wszystko traci, staje przed wyborem: śmierć albo pomoc Zaprzysiężonym. Zbliża się Mrok, czy Laureen będzie w stanie dokonać wyboru? Szczególnie w obliczu tego, czego dowie się o swojej rodzinie?


Moje wrażenia:

Podchodziłam ostrożnie do tej pozycji, trochę jak pies do jeża. Wiecie, New Adult to grupa wiekowa, do której już dawno nie należę 😉 Zaciekawiła mnie jednak okładka: dynamiczna, tajemnicza, naprawdę piękna.Początkowo śledziłam losy Laureen z dystansem. No fajnie, ma kobieta wszystko, pewnie wplącze się w jakiś fatalny romans i tak dalej, bla bla bla… Oczekiwałam schematu, po którym bohaterka prześliźnie się zbyt przewidywalnie. A jednak! Alicja Wlazło stworzyła powieść, która w pewnym momencie wciąga tak niesamowicie, że ciężko się oderwać. To lektura, przy której mówi się zwyczajowe "jeszcze jeden rozdział i idę spać". A guzik z pętelką. Doczytywałam, dopóki oczy same mi się nie zamykały. A kiedy tylko rano moja urocza córka wstawała (okolice piątej!) to cieszyłam się, że mam czas na czytanie.

Laureen spotyka nieszczęście, które otwiera jej drogę do nowego życia. Ból, który czuje, nie daje się zmierzyć w żaden sposób i trudno go pokonać. Czy w takim stanie będzie mogła odpowiedzieć na wezwanie tajemniczej bransoletki? Czy Siggar, którego poznała przypadkiem, będzie tym, za kogo go uważała?

Alicja Wlazło stworzyła postaci nieszablonowe, odcinające się od całej reszty. Historia nie jest standardowa i schematyczna, co jest ogromną zaletą. Twisty fabuły wytrącają z równowagi i pozostawiają człowieka w szoku.


Czy "Mrok" ma wady? Oczywiście. Jest zdecydowanie za krótki, to po pierwsze. Po drugie, kończy się w takim momencie, że nic tylko ukatrupić autorkę. Niestety wtedy nie napisałaby kolejnych części, więc jeszcze poczekam ;). Dłużył mi się też nieco początek, ale po zastanowieniu stwierdzam, że taki jest potrzebny, by poznać Laureen i jej życie.  

Przeczytałam "Mrok" z zapartym tchem, w zaledwie kilka dni (ach, obowiązki nie pozwoliły na szybsze czytanie!). Polecam tę książkę każdemu, kto lubi wartką akcję, całkiem dobrze opisane sceny walki, postaci zarysowane grubą kreską i przygodę, która nie jest przewidywalna.


Ocena:

 Polecam!

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy:

Koniecznie zajrzyj!

Książka: "Ja, wersja 2.0" Anna Gruszczyńska, Toon De Kock

Cześć! Chcę dziś napisać parę słów o... książce? Poradniku? Poniższą publikację ciężko wsadzić w sztywne ramy, bo jest naprawdę oryginalną...

Bądź na bieżąco :)

Ocena

2 3 4 5

(Prze)czytane:

Google+