niedziela, 4 marca 2018

Książka. "Motylek" Jolanta Maush

Cześć!
Już niedługo wiosna :)


Autor: Jolanta Maush
Tytuł: Motylek
Gatunek: literatura piękna
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 342

O czym jest książka?

O miłości, o!

Moje wrażenia:

Książkę Jolanty Mausch pod tytułem „Motylek” czyta się szybko, nie jest to jednak powieść, która na długo zapada w pamięć. Jest to książka przyjemna, lekka, napisana poprawnie, z ciekawym, przyznaję, zakończeniem, jednak jest to bardziej książka do posiedzenia przy popołudniowej herbacie niż coś głębszego, co porusza.
Można ją nazwać ciekawym romansem, zbliżeniem dwóch różnych osób. Pewne sprawy są jednak przerysowane, jak na przykład alkoholizm Piotra. Alkoholizm to poważna, głęboka choroba, z której nie wychodzi się tak łatwo. Moim zdaniem w tym temacie Autorka całkowicie minęła się z rzeczywistością. Bo co prawda są różne rodzaje alkoholizmu, ale zawsze wyjście z picia zajmuje długi czas i jest trudne.
Motylek” podchodzi trochę pod piękną bajkę. Teoretycznie wszystko to może zdarzyć się w rzeczywistości, ale jest to zbyt idealne, zbyt piękne, dopieszczone do ostatniego elementu i… przewidywalne. Jedynie zakończenie jest satysfakcjonujące i mi się podobało. Takie zwroty akcji są dobre, gdy czyta się książkę tego typu.
Na pewno spodoba się niepoprawnym romantyczkom i kobietom, które wierzą w miłość.


Ocena:

 

Do napisania!


Książkę kupicie tutaj:

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy:

Koniecznie zajrzyj!

Książka: "Ja, wersja 2.0" Anna Gruszczyńska, Toon De Kock

Cześć! Chcę dziś napisać parę słów o... książce? Poradniku? Poniższą publikację ciężko wsadzić w sztywne ramy, bo jest naprawdę oryginalną...

Bądź na bieżąco :)

Ocena

2 3 4 5

(Prze)czytane:

Google+