wtorek, 13 marca 2018

Książka: "Kaznodzieja" Camilla Läckberg

Cześć!

Dziś po raz kolejny zaglądamy do Fjällbacki: seria spod pióra Läckberg idealnie wpisuje się w moje gusta czytelnicze, więc choć są to dość ciężkie gatunkowo książki, i czasem potrzebuję lżejszego przerywnika pomiędzy kolejnymi tomami, to z niecierpliwością wyczekuję momentu, kiedy będę mogła sięgnąć po kolejną część!


Autor: Camilla Läckberg
Tytuł: Kaznodzieja
Gatunek: kryminał
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba e-stron: 362


O czym jest książka?

Tego roku lato we Fjällbace jest wyjątkowo upalne, turyści tłumnie odwiedzają miasteczko. Erica, będąca w wysokiej już ciąży siedzi w domu w towarzystwie Patrika, będącego na urlopie. Sytuacja zmienia się gdy pewnego poranka chłopiec, który wymknął się niepostrzeżenie z domu, by pobawić się w skalistym wąwozie znajduje tam zwłoki młodej dziewczyny. Patrik mimo urlopu musi zająć się sprawą, która komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w wąwozie odnalezione zostają kolejne, tym razem dużo starsze szczątki, a na dodatek zostaje zgłoszone zaginięcie kolejnej nastolatki.

Kaznodzieja camilla lackberg ebook

Moje wrażenia:

Moje kolejne spotkanie z Läckberg (o wcześniejszych pisałam TUTAJ /tom 1/ i TUTAJ /tom 3/) i tym razem okazało się strzałem w dziesiątkę. Jak już wspominałam – zakochałam się w klimatycznym miasteczku, gdzie dzieje się akcja kolejnych części sagi, a styl pisania autorki jest bardzo przyjemny. Oczywiście szczegółowe opisy mogą nie spodobać się wrażliwcom 😂, ale ja na szczęście do nich nie należę, i z uwagą czytam drobiazgowe informacje na temat zbrodni i ran poniesionych przez ofiarę. W końcu to dzięki nim mogę bawić się w detektywa, i na równi z bohaterem książki (a czasem i krok przed nim) rozwikływać zagadkę, jaka jest nam serwowana w danym tytule 😉
Kaznodzieja po raz kolejny łączy wątki z przeszłości ze współczesną akcją książki. Nie zawsze lubię takie połączenie, ale w wykonaniu Läckberg takie podróżowanie w czasie jest bardzo przyjemne, no i przede wszystkim w pełni uzasadnione, by poznać historię sprawcy, jego motywy.

Po raz kolejny mogę jedynie gorąco polecić zapoznanie się z twórczością autorki, a sama wkrótce sięgam po kolejny tom, Kamieniarza. Mimo, że jak wiecie: już go czytałam, to jednak upłynęło od tego czasu ponad 2 lata, więc chcę sobie odświeżyć pamięć nim sięgnę po kolejne tomy sagi.

Ocena:Buziaki!


Książki z serii kupicie tutaj:
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy:

Koniecznie zajrzyj!

Książka: "Ja, wersja 2.0" Anna Gruszczyńska, Toon De Kock

Cześć! Chcę dziś napisać parę słów o... książce? Poradniku? Poniższą publikację ciężko wsadzić w sztywne ramy, bo jest naprawdę oryginalną...

Bądź na bieżąco :)

Ocena

2 3 4 5

(Prze)czytane:

Google+