środa, 7 lutego 2018

Książka: „Sekret, którego nie zdradzę” Tess Gerritsen

Tytuł: „Sekret, którego nie zdradzę”
Autor: Tess Gerritsen
Gatunek: Kryminał
Wydawnictwo: Albatros

Ilość stron: 381


O czym jest książka?

"Sekret, którego nie zdradzę", to kolejna część o detektyw bostońskiej policji Jane Rizzoli i lekarce sądowej Maurze Isles. Ten wspaniały duet musi zmierzyć się z rozwikłaniem zagadki, którą jest śmierć młodej producentki filmów grozy. Jane i Maura wezwane zostają na miejsce zbrodni, gdzie odnajdują młodą dziewczynę leżącą w łóżku. Na dłoni ofiary spoczywają jej wyłupione oczy. Sekcja zwłok prowadzona przez Maurę, nie ujawnia przyczyny śmierci kobiety. Jej śmierć staje się wielką zagadką, którą obie kobiety próbują rozwikłać.

Po kilku dniach znalezione zostaje zwłoki młodego mężczyzny, którego ciało przekute zostało trzema strzałami. Podczas sekcji zwłok lekarka sądowa kolejny raz nie potrafi znaleźć przyczyny śmierci młodego mężczyzny. I choć obie zbrodnie są niezwykle trudną zagadką, wspaniały duet szybko odnajduje klucz, według którego działa zwyrodniały morderca. Z tajemniczymi morderstwami kobiety łączą dwie inne ofiary. Okazuje się, że morderca zabija według pewnego schematu. Posługuje się kalendarzem liturgicznym, a jego zbrodnie przypominają śmierć chrześcijańskich męczenników, których zabito w brutalny sposób. 


Źródłem wszystkich zbrodni jest Lizzi DiPalma, dziewięcioletnia dziewczynka, która zaginęła dwadzieścia lat temu oraz proces sądowy sprzed wielu lat, podczas którego oskarżeni za molestowanie oraz praktyki satanistyczne zostają właściciele domu opieki dziennej dla dzieci.

W trakcie trwania dochodzenia Jane i Maura trafiają na trop młodej kobiety, Holly znała wszystkie ofiary. Mimo, iż dziewczyna strzeże swojej przeszłości, Jane udaje się dotrzeć do prawdy i odkryć tajemnice, które ukrywa Holly. Wkrótce młoda dziewczyna, zmuszona jest stanąć oko w oko z zabójcą, przed którym ukrywała się całe życie. Czy uda się jej uratować swoje życie? Czy u obliczu zagrożenia wyjawi tajemnicę, której przyrzekała kiedyś nie wyjawiać nikomu?

Moje wrażenia:

Przyznam, że „Sekret, którego nie zdradzę” kupiłam zaraz po przeczytaniu „Umrzeć po raz drugi”, tylko po to, aby przekonać się czy Tess Gerritsen jest tak dobrą pisarką, za jaką uznałam ją po przeczytaniu pierwszej książki. Niestety w przeszłości często miałam do czynienia z autorami, których jedne książki były zachwycające, a kolejne zwyczajnie słabe. W tym przypadku, nie zawiodłam się. Gerritsen to wspaniała pisarka, która w „Sekrecie” zbudowana fantastyczną dwutorową akcję posługując się dwoma narratorami. Splata ze sobą wiele wątków, nie pozwalając przy tym, aby czytelnik zgubił się w opowiadanej przez nią historii . Moim zdaniem jej książki są idealne, a „Sekret, którego nie zdradzę” jest jednym z tych tytułów, które po prostu trzeba mieć w swojej kolekcji.

W mojej pojawią się w najbliższym czasie kolejne tytuły Gerritsen.


Ocena:Buziaki,
Kasia 🙋

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy:

Koniecznie zajrzyj!

Książka: "Ja, wersja 2.0" Anna Gruszczyńska, Toon De Kock

Cześć! Chcę dziś napisać parę słów o... książce? Poradniku? Poniższą publikację ciężko wsadzić w sztywne ramy, bo jest naprawdę oryginalną...

Bądź na bieżąco :)

Ocena

2 3 4 5

(Prze)czytane:

Polecamy!

Google+