środa, 21 lutego 2018

Książka: „Dziewczyna z Brooklynu” Guillaume Musso

Hej!Tytuł: „Dziewczyna z Brooklynu”
Autor: Guillaume Musso
Wydawnictwo: Albatros
Gatunek: literatura obyczajowa

Ilość stron: 361

O czym jest książka?

Poczytny pisarz od kilku miesięcy jest w związku ze stażystką z paryskiego szpitala, Anna. Dziewczyna staje się jego wielką miłością, jednak Raphael nie potrafi pogodzić się z tajemnicami, które skrywa Anna. Dziewczyna za absolutnie nie chce wyjawić tajemnic oraz szczegółów ze swojej przeszłości.
Podczas podróży na Lazurowe Wybrzeże Raphael wymusza na Annie wyznania. Dochodzi do kłótni między nimi. Anna wreszcie wyjawia ukochanemu swoje tajemnice, które okazują się tak straszne i szokujące, że Raphael wstrząśnięty opuszcza hotelowy pokój. Wkrótce potem Anna znika. Wszystko wskazuje na to, że została porwana. Raphael za wszelką cenę chce odnaleźć Annę. Pomaga mu w tym emerytowany policjant, którym pisarz przyjaźni się od długiego czasu.

Szybko okazuje się, że Anna nie jest ta sobą, za którą się podawała, natomiast jej przeszłość jest okropnym koszmarem.


Moje wrażenia:

Książka jest świetna, wprost cudowna. Wielowątkowość i tajemnice pojawiające się jedna po drugiej, że cała historia staje się niezwykle ciekawa. Do tego wszystkiego dochodzi dwutorowa narracja. Fantastyczny wątek wielkiej miłości przeplatający się z tragiczną, mroczną przeszłością Anny wzbudzają dreszczyk emocji towarzyszący od pierwszego do ostatniego zdania. Autor wprowadza mnóstwo retrospekcji i zgrabnie wplata je pomiędzy wszystkie wydarzenia. Niezwykła obrazowość i przede wszystkim lekki, przystępny język.
Powieść trzyma w napięciu i nie puszcza. Podczas czytania nie było ani jednego takie momentu, kiedy czułam się znudzona. Wręcz przeciwnie- nie mogłam pozwolić sobie nawet na krótka przerwę.
Dla mnie jest to historia opowiedziana w sposób idealny.


Gorąco polecam 😊
Ocena:Do napisania!Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy:

Koniecznie zajrzyj!

Książka: "Ja, wersja 2.0" Anna Gruszczyńska, Toon De Kock

Cześć! Chcę dziś napisać parę słów o... książce? Poradniku? Poniższą publikację ciężko wsadzić w sztywne ramy, bo jest naprawdę oryginalną...

Bądź na bieżąco :)

Ocena

2 3 4 5

(Prze)czytane:

Google+