środa, 31 stycznia 2018

Książka: "Umrzeć po raz drugi" Tess Gerritsen

Hej!

Dziś z gościnnym występem jest u nas Kasia z bloga Książkowe Pasje. Mamy nadzieję, że spodoba jej się u nas na tyle, że będzie pojawiać się częściej :)


Autor: Tess Gerritsen
Tytuł: „Umrzeć po raz drugi”
Gatunek: Kryminał / Thriller
Wydawnictwo: Albatros

Liczba stron: 412

O czym jest książka?

To thriller przygodowy o serii zabójstw, którym początek daje zabójstwo preparatora zwierząt, Gotta. Zabójstwo to wygląda na zbrodnię dokonaną nie przez człowieka, ale okrutną bestię. Detektyw bostońskiej policji Jane Rizzoli oraz lekarka medycyny sądowej Maura Islis rozpoczynają zawikłane śledztwo prowadzące do zdarzeń sprzed kilku lat, gdzie podczas wyprawy do afrykańskiego buszu w tragiczny sposób ginie szóstka turystów.

W toku śledztwa  Rizzoli i Islis docierają do Milly DeBruin, jedynej osoby, której cudem udało się uniknąć śmierci w afrykańskim buszu i uciec okrutnemu mordercy. Wkrótce ocalała kobieta ryzykując swoim życiem, pozostawi swoją rodzinę i uda się do Bostonu, aby pokonać strach towarzyszący jej przez ostanie sześć lat. Wyjeżdżając z domu, bezpiecznej przystani, w której ukrywa się przed niebezpiecznym światem zewnętrznym, Milly nie spodziewa się, że przyjdzie jej stanąć twarzą w twarz z psychopatą, który niemal na jej oczach mordował jej towarzyszy do afrykańskiego buszu...

Moje wrażenia:

Przede wszystkim książka niesamowicie przemówiła do mojej wyobraźni. W jednej chwili znajdowałam się w Bostonie, gdzie „przyglądałam się” śledztwu prowadzonemu przez Rizzoli i Isles, aby po chwili przenieść się do odległego zakątka świata, afrykańskiego buszu. Dzięki fantastycznym opisom Tess Gerritsen odnosiłam wrażenie, że uciekam z buszu razem z Milly, odczuwałam jej strach i silną chęć przeżycia. Razem z Milly stawałam twarzą w twarz z potężnymi słoniami, czułam gorąco panujące w Afryce, a nawet smak wody, którą piła.
To niezwykła książka, doskonale oddająca realia dwóch światów, do których zabiera nas autorka. Wspaniałe opisy oraz wiele wątków, które pojawiły się w trakcie nie pozwalały mi oderwać się od książki ani na chwilę.

Jestem pod wielkim wrażeniem i już dzisiaj wiem, że książek Tess Gerritsen pojawi się w moje kolekcji więcej.

Ocena:
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy:

Koniecznie zajrzyj!

Książka: "Ja, wersja 2.0" Anna Gruszczyńska, Toon De Kock

Cześć! Chcę dziś napisać parę słów o... książce? Poradniku? Poniższą publikację ciężko wsadzić w sztywne ramy, bo jest naprawdę oryginalną...

Bądź na bieżąco :)

Ocena

2 3 4 5

(Prze)czytane:

Polecamy!

Google+