sobota, 16 grudnia 2017

Książka: "PS Kocham Cię" - Cecelia Ahern

Witam Was serdecznie!
Jestem tu nowa i zaczynam dopiero swoją przygodę z recenzjami. Książkę którą wybrałam dla Was do opisania, nie jest typowym dla mnie gatunkiem który zwykle czytam. Jednak byłam na takim etapie w życiu, że szukałam optymizmu w tym co czytam, a nie tajemnic i krwi. Mam nadzieje, że zachęcę Was do jej przeczytania.
Autor: Cecelia Ahern
Tytuł: Ps Kocham Cię
Gatunek: Obyczajowa
Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 148

O czym jest książka?

W książce jest poruszony temat straty osoby bliskiej zmagań głównej bohaterki z samotnością i procesem żałoby. Losy głównej bohaterki są przedstawione na tle jej relacji z przyjaciółmi i rodziną.


Moje wrażenia:

W pierwszej chwili gdy zobaczyłam tytuł przyszło mi na myśl, że ta ksiązka to jakieś ckliwe romansidło. Już po pierwszym rozdziale wiedziałam, że się pomyliłam. Oczywiście jest to opowieść o miłości ale nie dosłownie. To relacje odgrywają kluczową rolę w powieści. Książka jest napisana prostym językiem i doskonale się ją czyta. Czytelnik może wręcz odnieść wrażenie, że odczuwa ból straty głównej bohaterki.
Moim zdaniem jest to książka, z gatunku tych po przeczytaniu których zastanawiamy się nad sobą, swoim życiem i hierarchią wartości. Dzień każdego z nas jest gonitwą, zmaganiem z prozą życia, w tym całym zamieszaniu zapominamy czasem o tym, co powinno być dla nas ważne. Dla mnie ta książka była momentem zatrzymania się choć na chwile, przemyślenia niektórych spraw. 
Świetnie jest również przedstawiona sytuacja gdzie dla bohaterki załamał się świat po śmierci męża, ale mimo tego dla innych osób w jej otoczeniu życie biegło dalej, bez zmian. Pomimo jednak smutnego wątku uważam tą książkę za optymistyczną. Pokazuje nam, że nawet w tak trudnych sytuacjach wsparcie bliskich jest nieocenione, a po każdej burzy w końcu wyjdzie słońce.

Ocena:


W mojej ocenie książka warta przeczytania w skali od 1-5 daje mocna 4.


Buziaki, 

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy:

Koniecznie zajrzyj!

Książka: "Ja, wersja 2.0" Anna Gruszczyńska, Toon De Kock

Cześć! Chcę dziś napisać parę słów o... książce? Poradniku? Poniższą publikację ciężko wsadzić w sztywne ramy, bo jest naprawdę oryginalną...

Bądź na bieżąco :)

Ocena

2 3 4 5

(Prze)czytane:

Google+