wtorek, 19 grudnia 2017

Gra: "5 sekund Polska"

Cześć!
Dzisiaj na odmianę coś o wspólnej zabawie dla kilku osób. Ciekawi? No to lecim!5 sekund Polska
Typ gry: Gra karciana
Wydawnictwo: Trefl
Ilość graczy: 3-5 (ale we dwóch też się da)
Wiek: 8+
Stosunek do alkoholu: Można grać bez (Tylko po co?)

"5 sekund: Polska" – co to za gra?

Masz tytułowe 5 sekund na odpowiedzenie na zajebiście łatwe pytanie dotyczące Polski: życia codziennego, kultury popularnej, sportu, sław... Każde pytanie zaczyna się od „Wymień 3…” 

Moja opinia:

Wydaje Ci się, że jesteś w miarę rozgarnięty? Że twoja wiedza na temat Polski jest wystarczająca? Że odpowiedzenie na banalne pytanie w 5 sekund to żadna sztuka? I tu się ku*wa mylisz.
Gra „5 sekund Polska” udowodni Ci, że jesteś idiotą. Śliniącym się zezowatym jaskiniowcem. Pół-debilem i sklonowaną owcą. Ta gra odkryje przed tobą fakty o których nie miałeś pojęcia. Nagle wypowiedzenie „trzech męskich imion zaczynających się na literę K” stanie się ponad twoje możliwości - ku wielkiej uciesze pozostałych graczy. Im więcej ludzi, tym lepiej, bo nie tylko Ty robisz z siebie debila. Niewielka plastikowa tuba, w której znajduje się spirala i kilka metalowych kulek odmierzających tytułowe 5 sekund drwi z ciebie i pokazuje jak bardzo jesteś żałosny.
Przykład:
-Wymień 3 polskie miasta zaczynające się na literę O.
Klepsydra się odwraca, słychać dźwięk rozdeptywanego szczura, kuleczki zaczynają pędzić wiedzione w dół silą grawitacji.
-O… ku*wa…

Moja ocena:

Naprawdę mocne 5. Zarówno do gry „na poważnie”, aby zbadać swoją wiedzę i skonfrontować ją z wiedzą przeciwników, jak i po grubych %%% aby pobawić się i śmiać do rozpuku. Cena też nie przeraża, bo można grę dostać nawet za 30zł. Pudełko z grą nie zajmuje wiele miejsca, dlatego nie jest problemem zabrać ją ze sobą gdziekolwiek, gdzie tylko przyjdzie nam do głowy w nią zagrać. Sposób gry dodatkowo nie wymaga od nas szczególnych przygotowań ani warunków, np. dużego stołu. Więc jeśli chcesz się naprawdę dobrze zabawić, jednocześnie nie boisz się zrobić z siebie kompletnego idioty - naprawdę gorąco polecam.


Do następnego!

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy:

Koniecznie zajrzyj!

Książka: "Ja, wersja 2.0" Anna Gruszczyńska, Toon De Kock

Cześć! Chcę dziś napisać parę słów o... książce? Poradniku? Poniższą publikację ciężko wsadzić w sztywne ramy, bo jest naprawdę oryginalną...

Bądź na bieżąco :)

Ocena

2 3 4 5

(Prze)czytane:

Google+