czwartek, 13 października 2016

Książka: „Nie chciałaś wiedzieć‟ Jean Hanff Korelitz

Hej :)

Powoli ogarniam nową pracę, coraz częściej znajduję wieczorem chwilę czasu na czytanie i pisanie dla Was. Pora więc na kolejną książkę, którą udało mi się przeczytać w ostatnim czasie. 

Autor: Jean Hanff Korelitz
Tytuł: Nie chciałaś wiedzieć
Gatunek: sensacja
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 472O czym jest książka?

Grace jest terapeutką specjalizującą się w terapii par. Właśnie napisała swoją pierwszą książkę - poradnik dla kobiet, który ma im pomóc w doborze partnerów. Grace pisze o tym, jak ważne jest pierwsze wrażenie, o tym, że należy zaufać intuicji. O tym, że większości problemów w związkach można uniknąć, bo ich symptomy widać już na samym początku znajomości. 

Nagle poukładane życie Grace się rozpada - ginie kobieta, której syn chodzi do prywatnej szkoły z synem Grace. Na dodatek mąż kobiety znika wymawiając się konferencją dla lekarzy. Jak nigdy zostawia komórkę w domu, Grace nie ma z nim kontaktu. Jego nieobecność się przedłuża, a policjanci z wydziału zabójstw zaczynają zadawać dziwne pytania i przedstawiać nieoczekiwane i przerażające fakty.

Grace wraz z synem Henrym uciekają przed medialnym szumem do jej domu położonego na odludziu. Muszą poradzić sobie w ciężkich, zimowych warunkach, muszą poukładać swoje życie całkiem na nowo. Czy im się to uda?

Moje wrażenia:

Grace jest podekscytowana zbliżającą się premierą książki - poradnika dla kobiet, który udało jej się stworzyć pomiędzy wizytami kolejnych pacjentów. Nagle mąż znika, okazuje się, że szuka go policja a kobieta wraz z synem nie mogą znieść prasowej nagonki i piętna bycia rodziną mordercy. Uciekają więc do letniego domku Grace - zupełnie nie przystosowanego do zimowych warunków jakie właśnie panują. Przychodzi im się zmierzyć nie tylko z psychicznym obciążeniem po występku Jonathana ale i nieprzyjaznymi okolicznościami przyrody.

Pomysł na główny wątek bardzo mi się spodobał, nie wiem czemu pierwsze parę kartek nie zainteresowało mnie do tego stopnia, że książkę odłożyłam na dobrych kilka dni. Jednak gdy sięgnęłam po nią ponownie wciągnęła mnie niesamowicie - widocznie za pierwszym razem miałam zły dzień 😉

Książkę czyta się swobodnie, historia opisana jest lekko i przyjemnie. Bohaterowie opisywani są wyraziście, osobiście nie od razu polubiłam Grace, ale gdy zaczęło się całe zamieszanie - już byłam po jej stronie. Autorka dobrze opisała rozterki głównej bohaterki, sprawia, że stawiamy się w jej sytuacji i z każdą stroną rozumiemy ją coraz bardziej. 

Ocena:
Do następnego!


Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy:

Koniecznie zajrzyj!

Książka: "Ja, wersja 2.0" Anna Gruszczyńska, Toon De Kock

Cześć! Chcę dziś napisać parę słów o... książce? Poradniku? Poniższą publikację ciężko wsadzić w sztywne ramy, bo jest naprawdę oryginalną...

Bądź na bieżąco :)

Ocena

2 3 4 5

(Prze)czytane:

Google+