środa, 28 września 2016

Katarzyna Michalak - Sklepik z Niespodzianką (tomy 1-3)

Hej :)

Wreszcie udało mi się znaleźć chwilkę czasu, by coś napisać :) W ciągu ostatnich dwóch tygodni przeczytałam zaledwie cztery książki - w tym trzy, o których będzie dzisiaj mowa. Początkowo miały dla nich powstać osobne posty, ale uznałam, że skoro to seria, to nie ma sensu się rozdrabniać ;)

Dodatkowo w tym tygodniu wraca Filmowy Piątek - recenzja już zapisana, czeka tylko na opublikowanie!


Autor: Katarzyna Michalak


Tytuł: Sklepik z Niespodzianką: Bogusia, Adela, Lidka
Gatunek: obyczajowa
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 320, 320, 272
O czym jest książka?


Wracając z pracy za granicą Bogusia trafia do Pogodnej, małego miasteczka położonego gdzieś pomiędzy Koszalinem a Kołobrzegiem. Miasteczko od razu skrada jej serce, a widok kamieniczki wystawionej na wynajem sprawia, że dziewczyna porzuca marzenie o kwiaciarni w stolicy i postanawia zostać w Pogodnej na dużej. I tak pojawia się pomysł Sklepiku z Niespodzianką, który w swojej ofercie będzie miał różnego rodzaju "kurzołapki" - drobne bibeloty do ozdoby półek i komódek. Bogusia szybko poznaje mieszkańców, którzy zaciekawieni tłumnie ją odwiedzają. W ten sposób spotyka Adelę - radną w miasteczku oraz Lidkę - miejscową panią weterynarz. Szybko się z nimi zaprzyjaźnia i spędza z nimi coraz więcej czasu. Cała trylogia opowiada właśnie o nich, w kolejnych tomach większość książki poświęcona jest danej bohaterce, ale pozostałe nie odstępują jej na krok. Jest miłość, zdrada, choroba, jest tajemnicza postać pojawiająca się wręcz zza grobu. 
Moje wrażenia:


Książki czyta się szybko i przyjemnie - wszystkie trzy tomy pochłonęłam w jeden!, wcale nie taki długi wieczór. Nie jest to może jakaś powieść wysokich lotów, ale doskonale sprawdza się jako umilacz na jesienne wieczory. Postacie występujące w książce są miłe i uczynne, choć pojawiają się i czarne charaktery ;) Ogólnie seria jest trochę przesłodzona, (prawie) wszyscy są mili, uczynni i w ogóle do rany przyłóż - w prawdziwym życiu niestety rzadko spotykamy się z takimi sympatycznymi postaciami. Ale książki czyta się miło, strony znikają niepostrzeżenie. Polecam w szczególności fankom lekkich i niezobowiązujących lektur, takich typowo do odprężenia się po ciężkim dniu.


Ocena:Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy:

Koniecznie zajrzyj!

Książka: "Ja, wersja 2.0" Anna Gruszczyńska, Toon De Kock

Cześć! Chcę dziś napisać parę słów o... książce? Poradniku? Poniższą publikację ciężko wsadzić w sztywne ramy, bo jest naprawdę oryginalną...

Bądź na bieżąco :)

Ocena

2 3 4 5

(Prze)czytane:

Google+