poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Maria Pierzchała - Dyplomacja od podstaw w opowieściach ekspertów

Cześć,

dziś nietypowa recenzja, bo książki raczej specjalistycznej, chociaż przeciętny zjadacz chleba również dowie się z niej różnych ciekawych informacji.Autor: Maria Pierzchała


Tytuł: Dyplomacja od podstaw w opowieściach ekspertów
Wydawnictwo: Adam Marszałek
Liczba stron: 200

O czym jest książka?


Książka w przystępny sposób wyjaśnia czym jest dyplomacja, opisuje jej genezę od czasów starożytnych aż do chwili obecnej. Pokazuje, jaką drogą iść, by stać się dyplomatą. Po części teoretycznej następują obszerne wywiady z ekspertami tej dziedziny, które przybliżają nam tematykę jeszcze bardziej. 
Moje wrażenia:


Niepozorna książeczka zawiera w sobie sporo ciekawych i przydatnych informacji. Dowiadujemy się, jak wygląda praca ambasadora od podszewki, z jakimi trudnościami spotyka się na misji. Poznajemy znaczenie tego, jak kontakty turystyczne czy biznesowe przekładają się na renomę danego kraju. Ciekawostką jest rozdział wyjaśniający znaczenie i to, kiedy używamy danych tytułów w stosunkach dyplomatycznych (i nie tylko). Poruszana jest również tematyka savoir-vivre, która przyda się nie tylko dyplomatom ;) Mimo dość specjalistycznej dziedziny książkę czyta się przyjemnie, jest napisana miłym językiem przyjaznym dla laika. Na pewno jest cennym źródłem informacji dla osoby, która swoją ścieżkę kariery widzi właśnie w dyplomacji, ale tak jak napisałam na początku jest również pozycją poszerzającą horyzonty przeciętnego czytelnika.


Okładka nie przypadła mi do gustu, a raczej font, jakiego użyto do tytułu - sprawia wrażenie nieprofesjonalnego. Do reszty nie mogę się przyczepić - papier odpowiedni, okładka wytrzymała, generalnie wydanie książki na plus.


Ocena:Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy:

Koniecznie zajrzyj!

Książka: "Ja, wersja 2.0" Anna Gruszczyńska, Toon De Kock

Cześć! Chcę dziś napisać parę słów o... książce? Poradniku? Poniższą publikację ciężko wsadzić w sztywne ramy, bo jest naprawdę oryginalną...

Bądź na bieżąco :)

Ocena

2 3 4 5

(Prze)czytane:

Google+