sobota, 9 lipca 2016

Katrin Lankers - Spojrzenie elfa

Cześć, 

dziś parę słów o książce, którą przeczytałam kilka tygodni temu. Po paru dość ciężkich historiach skupiłam się na łatwej i przyjemnej lekturze, która nie męczy zanadto szarych komórek ;) Opowieść lekko romantyczna, dość przewidywalna - ale doskonała by przy niej odpocząć po ciężkim dniu. 
Autor: Katrin Lankers
Tytuł: Spojrzenie elfa
Gatunek: fantasy
Wydawnictwo: Dreams
Liczba stron: 352

O czym jest książka?


Margarethe - Elisabeth nie lubi swojego pełnego imienia więc używa zdrobnienia Mageli. Prowadzi dość zwyczajne życie lekko wyobcowanej nastolatki. Poza przyjaciółką Rosanną raczej nie zadaje się z rówieśnikami, jej wielką pasją jest muzyka i gra na flecie. Jej uporządkowany świat zaczyna się zmieniać od nocy, gdy uciekając przed dwoma bandytami spotyka tajemniczego Erina. Do tego zaczyna przypuszczać, że trzej młodsi bracia i rodzice nie są jej prawdziwą rodziną. Jej senne marzenia okazują się rzeczywistością, a wkrótce będzie musiała zadecydować czy podjąć walkę o życie swojego nowego przyjaciela - w świecie, którego nie zna.Moje wrażenia:


Książka z gatunku lekkich i przyjemnych, akcja jest mało rozbudowana, więc nie musimy przy czytaniu skupiać się na wielu aspektach. Generalnie fabuła dość ciekawa choć bardzo przewidywalna - spokojnie możemy przewidzieć kilka posunięć autorki do przodu. Opowieść jest skierowana raczej do starszej młodzieży, ale i dorosłym może się spodobać. Przyznam się, że wypożyczyłam ją z powodu ładnej okładki, choć i urywek na niej zachęcił mnie do podjęcia decyzji. Nie żałuje - spędziłam mile kilka godzin, choć nie jest to książka dla wymagającego czytelnika. 


Ocena:


Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy:

Koniecznie zajrzyj!

Książka: "Ja, wersja 2.0" Anna Gruszczyńska, Toon De Kock

Cześć! Chcę dziś napisać parę słów o... książce? Poradniku? Poniższą publikację ciężko wsadzić w sztywne ramy, bo jest naprawdę oryginalną...

Bądź na bieżąco :)

Ocena

2 3 4 5

(Prze)czytane:

Google+