piątek, 15 lipca 2016

Book Tour z Wymarzoną Książką: Kasie West - Chłopak na zastępstwo

Cześć, 

book tour wymarzona książka

mimo, iż jestem stosunkowo nowa w książkowej blogosferze, to Wymarzona Książka dała mi szansę na uczestnictwo w organizowanym przez nią Book Tourze. 


Co to jest Book Tour?

Osoba organizująca całą "imprezę" wybiera książkę i przyjmuje zgłoszenia od osób, które chcą ją przeczytać i robi listę. Wysyła książkę do pierwszej osoby z listy, ta ją czyta i wysyła do kolejnej osoby. I tak do obskoczenia całej listy - ostatnia osoba zwraca książkę właścicielowi. Często osoby biorące udział w Book Tour wpisują się na listę utworzoną na pierwszej stronie książki. Taki egzemplarz jest wg mnie później fajną pamiątką :) Za jakiś czas na pewno zorganizuję własny Book Tour, ale teraz pora na opisanie wrażeń z mojego pierwszego :) Książka dotarła do mnie bardzo szybko, doskonale wiecie, że mimo wysyłki listem poleconym różnie to z naszą pocztą bywa, ale tym razem stanęła na wysokości zadania i przesyłkę dostarczył mi listonosz już na drugi dzień po wysłaniu. No normalnie ekspres :) Czy jestem zadowolona? O tym już za chwile :) 


Autor: Kasie West
Tytuł: Chłopak na zastępstwo
Gatunek: new adults/romans
Wydawnictwo: Feeria Young
Liczba stron: 400

O czym jest książka?Gia jest właśnie w ostatniej klasie liceum. Jest popularna, ma paczkę przyjaciółek a od jakiegoś czasu również chłopaka - studenta. Chwaliła się nim przed przyjaciółkami, i właśnie dziś, na balu maturalnym ma go im przedstawić. Niestety Bradley zrywa z nią na parkingu, tuż przed wejściem na imprezę. Gia nie chce wyjść na kłamczuchę, więc - paradoksalnie - pakuje się w jeszcze większe kłamstwo: prosi obcego chłopaka spotkanego na parkingu, by odegrał rolę jej partnera. W czasie balu widowiskowo ze sobą "zrywają" jednak mimo to ciągnie ich do siebie i nadal się ze sobą spotykają. Co z tego wyniknie?Moje wrażenia:Bardzo przypadła mi do gustu zarówno okładka książki, jak i dobór czcionki i papieru - czyta się bardzo przyjemnie. Nie powiem nic nowego, jeśli stwierdzę, że przeczytałam ją w jeden dzień :P

Co do zawartości - jest to typowa książka dla młodzieży, o rozterkach okresu dorastania, problemach z identyfikacją i przynależnością do określonej grupy społecznej. Wraz z Gią odkrywamy, że nie zawsze to, co znane jest najlepsze. Czasem warto wychylić się ze swojej skorupki, poznać nowych ludzi by spojrzeć na swoje dotychczasowe życie inaczej niż do tej pory. Zakończenie szkoły i poznanie Haydena oraz jego siostry staje się dla Gii motorem do zajrzenia w głąb siebie, odkrycia jakie zmiany w niej ostatnio zaszły i kim naprawdę jest.

Ocena:

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy:

Koniecznie zajrzyj!

Książka: "Ja, wersja 2.0" Anna Gruszczyńska, Toon De Kock

Cześć! Chcę dziś napisać parę słów o... książce? Poradniku? Poniższą publikację ciężko wsadzić w sztywne ramy, bo jest naprawdę oryginalną...

Bądź na bieżąco :)

Ocena

2 3 4 5

(Prze)czytane:

Google+