piątek, 17 czerwca 2016

Nora Roberts - Lasy w płomieniach

Hej :) 

Jeden z moich ulubionych gatunków - romans z nutką kryminału. Autorkę też bardzo lubię, przeczytałam chyba większość jej książek, więc recenzje będą się sukcesywnie pojawiać. 


Autor: Nora Roberts
Tytuł: Lasy w płomieniach
Gatunek: kobieca/romans/kryminał
Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 400
O czym jest książka?

Rowan to silna i pewna siebie kobieta, jej pasją i zawodem jest gaszenie pożarów - jest członkiem grupy spadochroniarzy, którzy są wysyłani w najniebezpieczniejsze miejsca. Nawet śmierć przyjaciela nie pozbawia jej zapału i rozpoczyna kolejny sezon pracy w jednostce. Nowo przyjęty spadochroniarz sprawia, że pada jej postanowienie, by nie wiązać się z nikim z pracy. Sympatyczną atmosferę przyjaźni zaczynają psuć niespodziewane wydarzenia - atak na pokój Rowan, uszkodzenia sprzętu w jednostce, podpalenia a nawet śmierć znanych im ludzi. Kto chce się zemścić na dziewczynie i strażakach? Czy odkryjemy mordercę i podpalacza? Czy przypadkowy romans okaże się czymś więcej?

Moje wrażenia:

Nora Roberts jest mistrzynią w swoim gatunku - doskonale łączy wątki kryminalne i miłosne, tworząc wybuchową mieszankę, przy której możemy spędzić miło kilka godzin. Co prawda schemat wydarzeń jest z lekka przewidywalny, ale bądźmy szczerzy - w tego typu literaturze już chyba wszystko zostało powiedziane, i raczej nie ma sensu na wymyślne kompozycje. Zresztą z założenia ma być to literatura lekka i przyjemna, więc nie ma co żałować, że nie ma nie wiadomo jakich fajerwerków. Książkę czytało się dobrze, autorka ciekawie odmalowała postacie w niej występujące, najbardziej chyb a polubiłam ojca Rowan. Lektura idealna na niedzielne popołudnie. 
Gdzie kupić?
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy:

Koniecznie zajrzyj!

Książka: "Jak Cię zabić, kochanie?" Alek Rogoziński

Cześć! Jeśli śledzicie nasz fanpage (i widzieliście WYWIAD ) to wiecie, że Alka uwielbiam! Najpierw trafiłam na jego fanpage, później zapr...

Bądź na bieżąco :)

Ocena

2 3 4 5

Jesteśmy tu:

zBLOGowani.pl

KLIK :)

(Prze)czytane:

Google+