sobota, 11 czerwca 2016

Lisa Jackson - Nie chcesz wiedzieć

Hej :)

W najbliższym czasie będę bardzo monotematyczna, ale większość książek, które ostatnio wypożyczyłam z biblioteki to właśnie kryminały. Jest na szczęście kilka innych pozycji, postaram się je wpleść pomiędzy.
Kolejna książka Lisy, którą pochłonęłam w całkiem przyzwoitym tempie. Dwa razy po 1-2 godzince przed snem - i po książce. Bardzo lubię tę autorkę, więc mogę być troszkę nieobiektywna ;) Ale jeśli sięgniecie po książkę z pod jej pióra - na pewno w szybkim czasie dołączą do niej kolejne!Autor: Lisa Jackson
Tytuł: Nie chcesz wiedzieć
Gatunek: kryminał
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 415
Moje wrażenia:

Ava wraz z mężem i sporą świtą pracowników mieszka na wysepce położonej u wybrzeży Stanów Zjednoczonych, w posiadłości Neptune's Gate. Wyspa otoczona jest złą sławą - mieścił się tam kiedyś szpital psychiatryczny, przed laty zbiegł z niego groźny przestępca, którego do tej pory nie odnaleziono.
Położone na stałym lądzie Anchorville jest miejscem, gdzie toczy się życie, mieszkańcy wysepki krążą pomiędzy nią a stałym lądem - do pracy, na zakupy, by spotkać się ze znajomymi czy zjeść obiad. Jednak Avy nie cieszą wyprawy do miasteczka - jest w żałobie po bracie, a przede wszystkim cierpi po stracie synka, który zniknął 2 lata temu, w czasie wielkiego przyjęcia wydawanego w posiadłości na wyspie. Kobieta przeszła wtedy załamanie nerwowe, nawet teraz nie pamięta wielu wydarzeń z okresu tragedii. Do tej pory zażywa leki - i do tej pory nie wierzy, że, jak twierdzą śledczy,jej synek Noah nie żyje. 
Ava postanawia ponownie przyjrzeć się wydarzeniom tamtej grudniowej nocy - pierwszym do tego krokiem jest wyzwolenie się z pod władzy leków, które, jak sądzi, tylko ją otumaniają. Stopniowo przypomina sobie lub dowiaduje się coraz więcej na temat wydarzeń, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich lat. Nic nie jest takie, jak początkowo sądziła. Jedynym jej sprzymierzeńcem okazuje się nowy pracownik - jednak wychodzi na jaw, że on też ma swój interes w pobycie na wyspie. Czy ta informacja wpłynie na kiełkującą przyjaźń Avy i Austina?
Sytuacja zaognia się, gdy w Anchorville zaczynają ginąć kobiety - wszystkie w jakiś sposób związane z Avą.
Czy mordercą jest ktoś, kogo znamy? Czy Avie uda się rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia Noaha?


Bardzo lubię twórczość Lisy Jackson i tym razem też się nie zawiodłam. Do samego końca autorka trzyma nas w niepewności, rzuca podejrzenia na różne osoby, by dopiero na ostatnich kartkach wskazać na złoczyńcę. Ukazuje nam wiele bardzo zróżnicowanych osobowości, o każdej z nich ma coś do powiedzenia. W Nie chcesz wiedzieć oprócz typowo kryminalnych wydarzeń pojawia się również niewielka nutka romansu, co bardzo lubię w tego typu powieściach. 


Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy:

Koniecznie zajrzyj!

Książka: "Ja, wersja 2.0" Anna Gruszczyńska, Toon De Kock

Cześć! Chcę dziś napisać parę słów o... książce? Poradniku? Poniższą publikację ciężko wsadzić w sztywne ramy, bo jest naprawdę oryginalną...

Bądź na bieżąco :)

Ocena

2 3 4 5

(Prze)czytane:

Google+