sobota, 4 czerwca 2016

Książka: Camilla Läckberg - Kamieniarz

Hej!

No to zaczynamy :) Pierwsza recenzja to oczywiście kryminał! Uwielbiam je, więc przez moje ręce przewija się ich dość sporo. Dziś książka, którą pochłonęłam w jeden wieczór.
Autor: Camilla Lächberg
Tytuł: Kamieniarz
Cykl: Saga o Fjällbace (tom 3)
Gatunek: Kryminał, Obyczajowa 
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron:  536 str.

Książka zawiera dwie opowieści, które dzieli około 50 lat, jednak na koniec tomu łączą się one w jedną całość. 


Bohaterką pierwszego wątku jest Agnes - rozpieszczona do granic możliwości jedyna córka majętnego przedsiębiorcy. Ma pieniądze i majętnych znajomych. Czas spędza na zakupach i owijaniu sobie ludzi wokół palca. W tajemnicy przed ojcem o surowych poglądach spotyka się również z wieloma mężczyznami. Jej ustabilizowane życie się rozsypuje, gdy owocem jednego z romansów staje się ciąża. Nie ugięty - o dziwo - tym razem ojciec żąda ślubu i wyrzuca córkę z domu. Poukładane i dostatnie życie w luksusie diametralnie się zmienia. Mimo przeciwności losu Agnes dalej stara się kombinować, by żyło się jej lepiej. Nie waha się posunąć nawet do zbrodni - i to niejednokrotnie.


Drugi wątek rozpoczyna się od wyłowienia z morza zwłok małej dziewczynki. Policjant Patrick - prywatnie znający dziewczynkę doznaje szoku, gdy po badaniach okazuje się, że nie było to zwykłe, przypadkowe utonięcie, ale zbrodnia zaplanowana z premedytacją. Kolejne dzieci - w tym Maja, córeczka Patricka zostają zaatakowane. Mimo niekompetencji współpracownika i wielu niesprzyjających okoliczności Patrik z uporem dąży do rozwiązania zagadkowej śmierci siedmioletniej Sary.


Książka jest bardzo ciekawie napisana, mimo, iż na samym początku trochę męczą przeskoki między dwiema, zdawałoby się odrębnymi historiami, to po chwili czytania do tego przywykamy, i już bez przeszkód zagłębiamy się w lekturę. Fabuła jest wciągająca, co raz to nowe wątki sprawiają, że czytamy ją z zainteresowaniem, razem z Patrickiem zastanawiamy się nad tym, kto może być mordercą. Autorka nie ogranicza się do dwóch głównych wątków, poznajemy codzienne życie kilku, jakże różnych rodzin i społeczności. 


Książka wciągnęła mnie do tego stopnia, że zarwałam sporą część nocy, by przeczytać ją do końca - mimo sporej objętości czyta się ją jednym tchem. Polecam!Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy:

Koniecznie zajrzyj!

Książka: "Ja, wersja 2.0" Anna Gruszczyńska, Toon De Kock

Cześć! Chcę dziś napisać parę słów o... książce? Poradniku? Poniższą publikację ciężko wsadzić w sztywne ramy, bo jest naprawdę oryginalną...

Bądź na bieżąco :)

Ocena

2 3 4 5

(Prze)czytane:

Google+